CDRCentrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza do udziału w szkoleniu stacjonarnym połączonym z warsztatami pt.: Transfer wiedzy w zakresie nowoczesnych systemów zarządzania w chowie bydła, zorganizowanym w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, w zakresie Działania 5 KSOW na lata 2014-2020.

 

W ramach operacji zostaną zrealizowane 2 trzydniowe szkolenia z zakresu chowu i hodowli była mlecznego oraz 2 trzydniowe szkolenia z zakresu chowu bydła mięsnego. 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Uczestnicy szkolenia pokrywają jedynie koszty dojazdu.

Zwracamy się ze szczególną prośbą do doradców, aby zapraszali, zachęcali do udziału w szkoleniach rolników zajmujących się chowem i hodowlą bydła.

Szkolenie z chowu zakresu bydła mlecznego:

Szkolenia z chowu zakresu bydła mięsnego:

 • 24-26 września 2019 - Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku - karta zgłoszenia
  - zakończenie naboru 17.09.2019
 • 09-11 października 2019 - Bydgoszcz - karta zgłoszenia
  - zakończenie naboru 02.10.2019

Szkolenie adresowane jest do osób bezpośrednio zajmujących się chowem i hodowlą bydła:

 • Rolników oraz członków grup producentów lub stowarzyszeń branżowych.
 • Młodych rolników.
 • Doradców rolniczych
 • Nauczycieli szkół rolniczych, a także uczniów.

Celem głównym operacji jest budowa powiązań poziomych i pionowych w sferze agrobiznesu oraz podniesienie merytorycznej i praktycznej wiedzy z zakresu technologii i organizacji chowu i hodowli bydła.

Celem szczegółowym jest podniesienie poziomu wiedzy z zakresu innowacyjnych rozwiązań w budownictwie obór, w tym budownictwa niskonakładowego i ich wyposażeniu, zdrowia zwierząt, żywienia bydła mlecznego oraz mięsnego, doskonalenia genetycznego oraz zarządzania stadem bydła.

W trakcie szkoleń związanych z chowem bydła mlecznego zaplanowane są wizyty w mleczarni oraz gospodarstwach rolnych nagrodzonych za najlepsze wyniki produkcyjne.

W części szkoleń związanych z chowem bydła mięsnego zostały przewidziane wizyty w gospodarstwach prowadzących chów bydła w systemie QMP.

Zgłoszenia na szkolenie należy składać za pośrednictwem załączonego formularza, najpóźniej na 7 dni przed dniem rozpoczęcia szkolenia do Anny Korczykowskiej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegółowe informacje o szkoleniu wraz z adresem miejsca realizacji, a także zakwalifikowaniu we wskazanym terminie, będą przesyłane Państwu po zakończeniu naboru na wskazane w formularzu indywidualne adresy email.

Osoby do kontaktu

 • w sprawie zgłoszeń: Anna Korczykowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 729 66 34 wew. 253
 • w sprawach merytorycznych: Barbara Grygo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 125 62 24, Łukasz Laskowski l.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. 22 125 62 71

Ramowy program szkolenia