W dniu 02.10.2020 roku w ramach szkolenia „Zagraniczne staże zawodowe jako warunek rozwoju edukacji zawodowej”, odbędzie się webinarium: „Erasmus + FRSE. Edukacja przyszłości + Przyszłość edukacji”. Wydarzenie odbywa się w ramach III Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji, który w tej edycji, po raz pierwszy odbywa się w formule on-line.

 

Osoby zainteresowane tematyką przygotowywania projektów edukacyjnych, a także Programem ERASMUS+, jego zmian w nowej edycji, proszone są o zalogowanie się na to wydarzenie

http://wydarzenia.frse.org.pl/ankieta/540460/iii-kongres-rozwoju-systemu-edukacji-2-pazdziernika-2020-r.html

 

Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć pod linkiem:

https://kongres.frse.org.pl/

 

Szczegółowy program wydarzenia jest na stronie wydarzenia:

https://kongres.frse.org.pl/iii-kongres-frse/program/

 

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, jako odpowiedzialna za wdrażanie i realizację programów edukacyjnych finansowanych ze środków UE, obecnie pracuje wyłącznie w formie on-line, nie prowadzi żadnych bezpośrednich konsultacji, wszystko odbywa się w kontaktach telefonicznych, e-mail.

Źródłem aktualnej wiedzy na ten temat są wyłącznie strony FRSE.

https://www.frse.org.pl/akredytacja-w-programie-erasmus-w-edycji-2020/

 

Planowana jest zmiana zasad wnioskowania, zostanie wdrożona procedura akredytacji, ale jeszcze nikt nie ma praktycznego doświadczenia jak to zrobić poprawnie, skutecznie. Akredytowane organizacje w programie Erasmus uzyskają uproszczony dostęp do możliwości finansowania w Akcji 1 w ramach przyszłej perspektywy programu (2021–2027). Aktualne informacje, kto i w jaki sposób może wnioskować o akredytację, znajdują się pod poniższym linkiem:

https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/calls/2020-erasmus-accreditation

 

Komisja Europejska pracuje nad tłumaczeniem dokumentów na wszystkie oficjalne języki UE, które wkrótce pojawią się na stronie KE i Narodowej Agencji.

 

Program III Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji