Logo

parkKrajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje seminarium dla nauczycieli ogrodnictwa i architektury krajobrazu:  "Zieleń miejska na terenach zurbanizowanych; nowoczesne rozwiązania na przykładzie Katowic". Szkolenie odbędzie się w terminie 05-07 października 2022r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza ul. Walerego Goetla 2.

W programie szkolenia zaplanowano następujące tematy:

• Miasto w obliczu zmian klimatu-działania na przykładzie Katowic
  • „Katowicki Central Park”–Katowicki Park Leśny jako przykład terenu niezbędnego w mieście
  • Błękitno-zielone ulice jako klucz do adaptacji miast do zmian klimatu
  • Ogrody deszczowe -rodzaje i budowa
  • Spontaniczne, oddolne formy kształtowania zieleni w przestrzeniach półpublicznych na przykładzie Nikiszowca
  • Jak zachować kompromis pomiędzy dobrymi rozwiązaniami architektonicznymi, oczekiwaniami mieszkańców, użytkowników a kosztami  utrzymania obiektów zieleni publicznych

Program seminarium.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Szczegółowych informacji o szkoleniu udziela: mgr inż. Marianna Deroń; kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi     Ministerstwo Edukacji i Nauki     Ośrodek Rozwoju Edukacji     Polski Komitet Normalizacyjny     logo cdr light