officeKrajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje seminarium dla nauczycieli uczących przedmiotów ekonomicznych pn.: "Zarządzanie, organizacja i planowanie pracy w gospodarstwie rolnym w tym zarządzanie ryzykiem produkcyjnym i rynkowym w gospodarstwie", które odbędzie się w dniach 20-22 października 2021 r.

Szkolenie realizowane będzie we współpracy z Instytutem Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowym Instytutem Badawczym w Warszawie.

W szkoleniu mogą uczestniczyć nauczyciele, którzy zgłoszą swój udział za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają koszty dojazdu.

Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Na szkolenie zapraszamy te osoby, które dostaną indywidualne potwierdzenie udziału w szkoleniu.

W programie szkolenia uwzględniono następujące zagadnienia:

• Współczesne teorie ekonomiczne i rola państwa w gospodarce
  • Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej – geneza i ewolucja
  • Krajowy rynek rolno-spożywczych i jego integracja z rynkiem unijnym i światowym
  • Zmiany strukturalne sektora rolno-spożywczego w Polsce
  • Metody pomiaru i ocena efektywność pomocy publicznej dla gospodarstw rolnych w Polsce w okresie członkostwa w UE
  • Podstawy rachunkowości w gospodarstwach rolnych w ramach Polskiego FADN
  • Kalkulacje kosztów i opłacalności produktów rolniczych
  • Finanse w rolnictwie
  • Ubezpieczenia w rolnictwie
  • System podatkowy w rolnictwie

Zapraszamy nauczycieli zainteresowanych w/w tematyką do udziału w szkoleniu.

Osoba odpowiedzialna za szkolenie:

dr inż. Barbara Płotczyk

tel. (22) 729 73 02; 601 517 951

Miejsce szkolenia i zakwaterowania:

Centrum Konferencyjne Mazowsze

ul. Świerkowa 2