Logo

konie lakaKrajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje seminarium dla nauczycieli uczących produkcji roślinnej i przedmiotów ekonomicznych pn.: "Znaczenie użytków zielonych oraz ich opłacalność", które odbędzie się w dniach 3 – 5  października 2022 r.

W szkoleniu mogą uczestniczyć nauczyciele, którzy zgłoszą swój udział za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają koszty dojazdu.

Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Na szkolenie zapraszamy te osoby, które dostaną indywidualne potwierdzenie udziału w szkoleniu.

W programie szkolenia uwzględniono następujące zagadnienia:

• Skład i znaczenie roślinności występującej na polanach i łąkach śródleśnych;
  • Użytki zielone jako podstawowa forma użytkowania gruntów rolnych na Podhalu;
  • Kierunki wykorzystania trwałych użytków zielonych oraz ich opłacalność;
  • Wykorzystanie użytków zielonych w gospodarstwach zajmujących się produkcją pasz z łąk i pastwisk;
  • Geneza i występowanie użytków zielonych;
  • Roślinność użytków zielonych;
  • Pratotechnika użytków zielonych;
  • Rola pastwiska w gospodarstwie rolnym;
  • Metody oceny użytków zielonych.

Zapraszamy nauczycieli zainteresowanych w/w tematyką do udziału w szkoleniu.

Osoba odpowiedzialna za szkolenie:
Barbara Płotczyk
tel. (22) 729 73 02; 601 517 951

Miejsce zakwaterowania i szkolenia:
Ibis Styles Nowy Targ
ul. Kolejowa 165
34-400 Nowy Targ
tel. 885808780; 18 277 41 00

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi     Ministerstwo Edukacji i Nauki     Ośrodek Rozwoju Edukacji     Polski Komitet Normalizacyjny     logo cdr light