trainingW dniach 20 – 22 września 2021r. Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje warsztaty: Doradztwo zawodowe w szkole rolniczej – przewodnik po niezbędnej dokumentacji.

Do udziału w warsztatach serdecznie zapraszamy szkolnych doradców zawodowych, nauczycieli odpowiedzialnych za realizację doradztwa zawodowego w szkole oraz kadrę kierowniczą i nauczycieli ze szkól rolniczych, zainteresowanych w/w tematyką.

Szkolny doradca zawodowy lub nauczyciel odpowiedzialny za realizację doradztwa zawodowego w szkole, zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji swoich działań. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie doradztwa zawodowego, każda szkoła na początku każdego roku szkolnego (do 30 września) opracowuje program realizacji doradztwa zawodowego, którego podstawowym elementem jest Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego (WSDZ). Opracowanie dobrze przemyślanego i zgodnego z przepisami prawa Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego to wyznawanie dla jego autorów. Ważne jest aby dokument ten był nie tylko poprawny formalnie, ale przede wszystkim aby w przyszłości był przydatnym narzędziem pracy, organizującym doradztwo zawodowe w szkole.

Założeniem warsztatów jest dostarczenie uczestnikom praktycznej wiedzy, potrzebnej do opracowania niezbędnej dokumentacji. Szczegóły w programie warsztatów (do pobrania).

Warsztaty odbędą się w Otrębusach (k. Brwinowa). Organizator zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie. Udział w warsztatach jest bezpłatny, uczestnicy przyjeżdżają w ramach delegacji służbowych.

Uczestnicy warsztatów otrzymają zaświadczenie potwierdzające ukończenie formy edukacyjnej.

Informacji o szkoleniu udziela:

Artur Rachuba

tel. 661 420 100, (22) 729 73 02