IMG 20200923Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje wyjazd studyjny dla nauczycieli ogrodnictwa i architektury krajobrazu: "Produkcja ogrodnicza i architektura krajobrazu w rejonie Gór Świętokrzyskich". Szkolenie odbędzie się terminie 18-20 maja 2022r. w Kielcach, Sandomierzu i okolicach.

W czasie szkolenia nauczyciele poznają między innymi:

• Nowoczesne technologie produkcji rozsad.
  • Ogród tarasowy – Ogród na Rozstajach w Młodzawach Małych.
  • Ogrody pokazowe, florę wodną i bagienną, ciekawe obiekty geologiczne w Ogrodzie Botanicznym Geonatura w Kielcach.
  • Rezerwat przyrody, tarasy widokowe, zbiorniki wodne  i elementy infrastruktury miejskiej na Kadzielni w Kielcach.
  • Nowoczesne technologie produkcji owoców jabłoni i grusz w gospodarstwie Pana Karola Rosiewicza w Dębianach.
  • Ogród ziołowy przy Muzeum Diecezjalnym w Sandomierzu.
  • Uprawę winorośli i produkcję wina w winnicy przy kościele Św. Jakuba w Sandomierzu.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Szczegółowych informacji o szkoleniu udziela: mgr inż. Marianna Deroń; kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.