Zdjecie 236Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje wyjazd studyjny dla nauczycieli ogrodnictwa i architektury krajobrazu: "Innowacje w sztuce ogrodowej  i architekturze krajobrazu Skandynawii". Szkolenie odbędzie się terminie 26-30 czerwca 2022r. na terenie Szwecji.

W programie szkolenia zaplanowano poznanie między innymi:

• obiekty uniwersyteckie i nowoczesny kampus Uniwersytetu Nauk Rolniczych w Alnarp,
  • produkcję pomidorów z alternatywnym dochodem w Gospodarstwie Ogrodniczym Vikentomater,
  • produkcję roślin ozdobnych w szkółce Angelholms Plantkola,
  • kolekcje roślinne w Ogrodzie Botanicznym w Helsingborgu,
  • ekologicznie, społecznie i ekonomicznie zrównoważony obszar mieszkaniowy - nowatorskie miasto przyszłości Augustenbork,
  • inicjatywy innowacyjne służące poprawie jakości życia w zrównoważonym mieście - H 22 EXPO w Helsingborgu,
  • Park na dachu, liny z wiszącymi roślinami, ściany wyłożone żywym dywanem winorośli w Emporia centrum handlowym.

Program seminarium

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Szczegółowych informacji o szkoleniu udziela: mgr inż. Marianna Deroń; kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.