krajobraz rolnictwoKrajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie organizuje seminarium dla nauczycieli uczących produkcji roślinnej pn.: Nowe strategie Unii Europejskiej „Od pola do stołu” oraz „Na rzecz bioróżnorodności”, które odbędzie się  w dniach 6–8 października 2021 r.

Szkolenie realizowane będzie we współpracy z Instytutem Ochrony Roślin – Państwowym Instytutem Badawczym w Poznaniu.

W szkoleniu mogą uczestniczyć nauczyciele, którzy zgłoszą swój udział za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają koszty dojazdu.

Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Na szkolenie zapraszamy te osoby, które dostaną indywidualne potwierdzenie udziału w szkoleniu.

W programie szkolenia uwzględniono następujące zagadnienia:

• Możliwości ochrony upraw rolniczych przed agrofagami w świetle nowych strategii UE
  • Zasady produkcji ekologicznej z uwzględnieniem ochrony roślin
  • Metody biologiczne w integrowanej ochronie roślin
  • Diagnostyka i zwalczanie jesiennych chorób, szkodników i chwastów w uprawach zbóż ozimych i rzepaku ozimego
  • Technika aplikacji i przechowywanie środków ochrony roślin. Postępowanie z nadmiarem cieczy użytkowej oraz dbałość o opryskiwacz – prezentacja Biobed
  • Wpływ czynników klimatycznych na występowanie chorób. Właściwy dobór fungicydów w obliczu wycofywania substancji czynnym
  • Ochrona roślin a bezpieczeństwo organizmów pożytecznych
  • Ocena ryzyka fitosanitarnego w kontekście zmian klimatycznych
  • Monitoring pozostałości środków ochrony roślin w produktach roślinnych i w środowisku
  • Znaczenie techniki ochrony roślin i wybranych elementów rolnictwa precyzyjnego w efektywności zabiegów ochronnych.

Zapraszamy nauczycieli zainteresowanych w/w tematyką do udziału w szkoleniu.

Program seminarium

Osoba odpowiedzialna za szkolenie:
dr inż. Barbara Płotczyk
tel. (22) 729 73 02; 601 517 951

Miejsce szkolenia i zakwaterowania:
Centrum Kongresowe IOR Hotel
ul. Władysława Węgorka 20