Logo

Materiały informacyjne dotyczące agrotroniki, rolnictwa precyzyjnego i techniki rolniczej; grafika ilustracyjnaInformujemy, że zapraszamy zainteresowane szkoły/placówki do odbioru z Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie, materiałów dydaktycznych na nośnikach elektronicznych (PenDrive) a także innych materiałów promocyjnych i informacyjnych dotyczących agrotroniki, rolnictwa precyzyjnego i techniki rolniczej.

 

 

Materiały te przeznaczone są przede wszystkim do samokształcenia nauczycieli, ale mogą być wykorzystane również w procesie dydaktycznym, zwłaszcza kształcenia zdalnego. Niektóre z nich są w formie edytowalnej, co pozwoli na swobodne przekształcanie ich, zgodnie z tematyką zajęć.

Jednocześnie, osoba odbierająca materiały elektroniczne gwarantuje, że otrzymane materiały dydaktyczne będą wykorzystywane lub przekazywane wyłącznie osobom zatrudnionym bezpośrednio w szkole lub osobom zatrudnionym jako nauczyciele prowadzący zajęcia dydaktyczne. Otrzymane materiały nie będą zamieszczane na platformach edukacyjnych lub przekazywane innym osobom w formie elektronicznej (wydruków).

Warunkiem koniecznym do otrzymania materiałów (wydania przez KCER do szkoły) jest dostarczenie imiennego upoważnienia od dyrektora szkoły dla odbierającego nauczyciela, zamieszczonego w zakładce pliki od KCER-u.

Prosimy także o dostarczenie wypełnionego protokołu przekazania materiałów dydaktycznych (nazwa szkoły) i imiennego wykazu nauczycieli, którzy będą korzystać z tych materiałów i odbędą proces samokształcenia, zgodnie z załączonym wzorem (dokumenty wypełnione na komputerze).

Ponadto, w Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej dysponujemy jeszcze wydrukowanymi informatorami (katalogami) z maszynami rolniczymi, które możemy nieodpłatnie przekazać zainteresowanym szkołom (nawet po kilkanaście egzemplarzy).

W Internecie dostępne są materiały z wirtualnych dni otwartych, które odbyły się marcu 2021, podczas których dokonano prezentacji opryskiwaczy, ciągników i prasy zmienno komorowej (opryskiwacz m740i, R4140i oraz R4150i, ciągniki 6120M, 6155M, prasa zmiennokomorowa V451M). Poszczególne relacje filmowe dotyczą tych samych maszyn, ale mają różny stopień uszczegółowienia informacji i różny czas projekcji:

25 min. https://www.youtube.com/watch?v=wYqcmHIzqB0

43 min. https://www.youtube.com/watch?v=UopssPGBFgY

49 min. https://www.youtube.com/watch?v=WVkRrww4LTQ

56 min. https://www.youtube.com/watch?v=_Mtvj3H9ozM

 

Przed przyjazdem proszę umówić się na spotkanie i przekazanie materiałów, najlepiej kierując korespondencję na  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje w tej sprawie można uzyskać kontaktując się z:

Marek Rudziński

Kom. 603279900

 
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi     Ministerstwo Edukacji i Nauki     Ośrodek Rozwoju Edukacji     Polski Komitet Normalizacyjny     logo cdr light