Kuchnia staropolska kresów wschodnich – dawniej i dziś; zdjęcie ilustracyjneKrajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie przygotowało szkolenie online dla nauczycieli z branży gastronomicznej pt.: „Kuchnia staropolska kresów wschodnich – dawniej i dziś”. Szkolenie odbędzie się w terminie od 15 do 30 kwietnia 2021 r.

W szkoleniu mogą uczestniczyć nauczyciele, którzy zgłosili lub zgłoszą swój udział za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego.

Szkolenie dostępne na Portalu Edukacyjnym Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie https://portal.kcer.edu.pl/

Warunkiem korzystania z Portalu jest uzyskanie loginu i hasła po przesłaniu załączonej Karty zgłoszeniowej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

• produkty tradycyjne Podkarpacia
  • tradycyjne potrawy kuchni staropolskiej
  • sposoby promocji kulinarnego dziedzictwa i bogactwa tradycji regionu
  • osobliwości kuchni ukraińskiej

W ramach szkolenia odbędą się 3 webinaria.

Miejsce spotkań: MsTeams

Terminy:

15.04.21 (czwartek) – godz. 16-18.30

22.04.21 (czwartek) – godz. 16-18.30

29.04.21 (czwartek) – godz. 16-18.30

Seminaria poprowadzi – prof. dr hab. Ewa Czarniecka-Skubina Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Głównymi obszarami działalności dydaktycznej Pani Profesor są: technologia gastronomiczna; obsługa konsumenta w gastronomii; opracowywanie nowych potraw; polska kuchnia regionalna; kuchnie narodowe

Podczas wykładów poruszone będą następujące zagadnienia:

1.   Kuchnia staropolska ujęcie historyczne. Kuchnia kresów. Część praktyczna – omówienie, wykonanie samodzielne w domu – dania kuchni staropolskiej.

2.   Kuchnia i produkty tradycyjne Podkarpacia. Część praktyczna – omówienie, wykonanie samodzielne w domu – dania z regionu Podkarpacia.

3.   Promocja kulinarna dziedzictwa i bogactwa tradycji regionu Podkarpacie. Osobliwości kuchni ukraińskiej. Część praktyczna – omówienie, wykonanie samodzielne w domu – dania kuchni Ukraińskiej.

Uczestnicy otrzymają materiały do samokształcenia, prezentacje multimedialne i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w części teoretycznej.

Zaliczenie testu na minimum 50% i wykonanie części praktycznej jest warunkiem uzyskania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia branżowego praktycznego.